Forum seniora - niska emerytura, życie, zdrowie

Dyskusje dorosłego człowieka. Forum nie tylko dla emerytów
It is currently 23 Feb 2018, 12:19

All times are UTC

Forum rules

Mini wyciąg z regulaminu: Korzystanie z forum.niska-emerytura.pl jest całkowicie bezpłatne.
Forum seniora służy dyskusjom tematycznym (o kredytach i pożyczkach), mile widziana poprawna ortografia, kultura osobista i pomaganie innym:).
Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach.
Zobacz cały regulamin

Post new topic Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Author Message
 Post subject: Kredyt na nowy samochód
PostPosted: 17 Sep 2015, 17:08 
VIP Senior

Myślicie, że opłaca się brać kredyt na zakup samochodu z salonu?
Jak to wygląda w praktyce?

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17 Sep 2015, 17:12 
VIP Senior

Wydaje mi się, że wiele zależy od twojej indywidualnej sytuacji.
Może być, że dostaniesz taki kredyt. Sprawdź sobie na przykład te auta nowe od dealera.
Właściwie to o warunki kredytowania można zapytać w salonie, więc nie musisz iść do banku, tylko możesz uderzyć od razu tam. Wszystkiego pewnie dowiesz się na miejscu.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 13 Oct 2015, 06:47 
Ekspert Senior

Moim zdaniem się nie opłaca. Nowe auta szybko tracą na wartości. Według mnie lepiej kupić używany samochód na Sprzedajemy.pl. To bezpłatny serwis ogłoszeniowy, więc jest tam wiele ogłoszeń sprzedaży. Poza tym, jako że sprzedający nie ponosi dodatkowych kosztów, często możemy negocjować kwotę.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 26 Nov 2015, 13:43 

Dokładnie jeśli ktoś nie jeździ dużo i nie może sobie takiego samochodu wrzucić w koszta to zakup tego typu auta jest troszkę bezcelowy. Druga sprawa o której należy pamiętać to fakt, że nowe auto jest droższe w momencie ubezpieczenia i to sporo droższe. Ostatnio przez porównywarkę ubezpieczeń Superpolisa.pl robiłem sobie porównania. Swoją drogą fajne narzędzie jak ktoś chce znaleźć najtańszą ofertę na rynku i chyba można wykupić bezpośrednio ze strony takie ubezpieczenie także dobra rzecz.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 29 Jul 2016, 13:49 
Nowy na forum

Dobrze, że trafiłam na to forum, bo chcę sobie kupić nowy samochód. Upatrzyłam genialnego Lexusa na tej stronie http://www.moc-hybrydy.pl/ . Jest to samochód, o którym już dawno marzyłam, bo jest to samochód ekonomiczny a także luksusowy. Poza tym samochody tej marki już od bardzo dawna mi się podobały. Wcześniej myślałam, że są bardzo drogie i kosztują kilkaset tysięcy, ale są takie modele, które można kupic już za ok 100tyś złotych.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 05 Aug 2016, 07:01 
VIP Senior

Ja nie jestem zwolenniczką zaciągania kredytu na samochód. Nie lepiej poszukać czegoś używanego, co będzie w zasięgu Waszych możliwości finansowych? Poczytajcie na temat usuwania wgniecenia bez lakierowania na maxmag.pl i zastanówcie się, czy nie opłacałoby się kupić auta z niewielkimi wgniotkami. Przy pomocy nowoczesnych metod mechanicy w szybki i tani sposób to naprawią, a Wy będziecie mogli wynegocjować lepszą cenę za samochód.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 07 Dec 2016, 17:00 

Oczywiscie jest to jakis pomysl. Problem polega na tym aby nie kupic przez przypadek samochodu po jakims konkretniejszym wypadku, wiadomo bedziemy szukac czegos z malymi zarysowaniami a mozemy trafic na ciezki przypadek. Zawsze warto wziasc ze soba osobe bardziej doswiadczona od nas jesli chodzi o zakup samochodu, przeciez prawie kazdy zna jakiegos mechanika i moze go wziasc ze soba za pare zloty. Co do serwisow usuwajacych tego typu usterki to bym bardziej celowal w konkretniejsze firmy np. http://dacia.jaszpol.pl/uslugi-i-serwis/uslugi-blacharsko-lakiernicze.html Podoba mi sie to, ze daja roczna gwarancje i jak cos byloby nie tak (w co watpie) to masz poprawke gratis. Ja osobiscie nie widze innego wyjscia. Chytry dwa razy traci, nie warto kombinowac i oszczedzac na takich uslugach.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 20 Mar 2017, 12:46 
Bywalec forumowy

Zgadzam się nie warto zaciągać kredyt i kupić samochód. Nie daj boże jeszcze nowy. Przecież oprócz ceny samochodu trzeba jeszcze pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia. Najlepiej od razu AC, OC i assistance. Nie jest to tanie a jeszcze jak się nie ma żadnych zniżek. Nie lepiej kupić używany samochód. A można już super samochody kupić za parę tysięcy, które wcześniej można oszczędzić. Teraz jest tyle portali które proponują używane samochody. W każdym razie jest w czym wybierać. Wiadomo dużą ilość rzeczy chce się od razu, ale czasem lepiej poczekać. Niektóre rzeczy warte są cierpliwości, zresztą decyzja podjęta na wariata często jest zła. A jeśli chodzi o OC i AC wybiera się te najtańsze dopiero jeśli chodzi o assistance to można wybrać najlepszą ofertę. Ja polecam zajrzeć na https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-pr ... nce-opony/. Sama stamtąd mam wykupione i sobie chwalę. Działają szybko i prężnie. A do tego wcale nie są specjalnie drodzy.

Profile  
Reply with quote  
Post new topic Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

All times are UTC