Forum seniora - niska emerytura, życie, zdrowie

Dyskusje dorosłego człowieka. Forum nie tylko dla emerytów
It is currently 12 Nov 2018, 23:07

All times are UTC

Forum rules

Mini wyciąg z regulaminu: Korzystanie z forum.niska-emerytura.pl jest całkowicie bezpłatne.
Forum seniora służy dyskusjom tematycznym (wolny czas), mile widziana poprawna ortografia, kultura osobista i pomaganie innym:).
Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać na forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach.
Zobacz cały regulamin

Post new topic Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Author Message
PostPosted: 17 Sep 2013, 10:04 
VIP Senior - siedzi na forum prawie czały czas

Czytałam ostatnio trochę o takich rodzinnych biznesach w kontekście pracy, które przechodzą z pokolenia na pokolenie, np. Peek & Cloppenburg praca i tak się zastanawiam, czy waszym zdaniem warto zakładać firmę na emeryturze?
I druga rzecz: czy nawet jeśli uważacie, że warto, mielibyście siłę i energię na to, żeby tym wszystkim pokierować?

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 07 Oct 2013, 08:05 
Ekspert Senior

To zależy od tego, czy czujemy się na siłach żeby to wszystko pociagnąć.
Jeśli robimy to dla przyjemności - jak najbardziej.
Jeśli chcemy sobie dorobić, lepiej chyba wybrać coś z ofert. Gdyby kogoś interesowały np. oferty pracy w Szczyrku – wrzucam link. Sporo tego jest i można coś wybrać. Stres na pewno mniejszy niż przy własnej firmie.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 28 Oct 2013, 11:03 
VIP Senior

Ja myślę, że jeśli ktoś całe życie marzy o założeniu jakiejś konkretnej działalności, posiada odpowiednią wiedzę i przygotowanie merytoryczne w tym zakresie, ale brak mu na to czasu, czy odwagi, by rzucić pracę zawodową, to emerytura jest świetnym momentem na realizację takiego marzenia :)

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 29 Oct 2013, 23:37 
Nowy na forum

Imo, jest to dość wątpliwe- chyba że ktoś może Wam pomóc - raczej są to nerwy i stres- czego z pewnością nie potrzebujecie ;) Do tego podatki, urzędy, pozwolenia i ta cała zabawa :D

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17 Feb 2014, 11:26 
VIP Senior

Ja ostatnio zapragnęłam spełnić swoje marzenie i próbowałam dowiadywać się coś na temat dg, okazało się, że jest mnóstwo rzeczy, o których zwykły człowiek nie ma pojęcia. Wiedzieliscie, że istnieje coś takiego jak opłata za używanie środowiska i każda firma powinna się z tego rozliczać? :D Ja nie wiedziałam, ale w biurze rachunkowym miły pan zaprezentował mi nowoczesne narzędzie ENVINET, które właściwie rozliczałoby wszystko za mnie za niewielką roczną opłatę. Jeszcze się waham, bo przerażają mnie te wszystkie opłaty, formalności związane z ZUS-em, Urzędem Skarbowym i inne... Ale chyba się zdecyduję i będę sobie ułatwiać co tylko się da :)

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 19 Dec 2014, 09:50 
Ekspert Senior

O sukcesie firmy często nie świadczy jedynie to, jakie produkty sprzedaje czy jakie usługi oferuje, ale odpowiednie podejście do reklamy, o której niestety wielu przedsiębiorców zapomina. Oprócz przeróżnych tradycyjnych form promowania swojej działalności, warto dziś zainteresować się również tymi internetowymi, stawiając na pozycjonowanie i zdjęcia firmowe na google street view.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 13 Mar 2017, 09:17 
Bywalec forumowy

Ja uważa, że nigdy nie jest za późno, aby coś w swoim życiu zmienić. Jeśli chodzi o firmę to czemu nie. Zawsze pociągnąć ją mogą później nasze dzieci lub wnuki. Trzeba mieć tylko pomysł na firmę. Oraz rozeznać się w najlepszej formie reklamy. Polecam marketing afiliacyjny, który oferuje https://www.salesmedia.pl/programy_partnerskie jest to na tyle dogodne, że płaci się za efekty. Warto także w tym wieku zapytać się dzieci co o tym sądzą.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 24 Apr 2017, 16:00 
Nowy na forum

Żeby twoja firma wyróżniała się spośród wielu innych musisz mieć dobrze zrobioną,zaprojektowana stronę internetową,dzięki której twój biznes zacznie przynosić zamierzone efekty i oczywiście zyski.Warto poznać ofertę zaprezentowaną na stronie http://stronysklepowe.pl
przy wykorzystaniu najnowszych trendów w tej dziedzinie,kompetencji i pomysłowości pracowników masz gwarancję,że strona zostanie wykonana poprawnie.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 06 Nov 2018, 08:33 
VIP Senior

Moim zdaniem to całkiem dobry pomysł, że na na stare lata założyć własny biznes. Nawet na http://blogseniora.pl/a-moze-maly-biznes-produkcyjny-na-stare-lata/ widziałam kilka ciekawych pomysłów, które mogłyby Wam się spodobać. Co Wy na to?

Profile  
Reply with quote  
Post new topic Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

All times are UTC